Kolorowy pasek

Kolorowy pasek

Kompetencje Rady Rodziców

RADA RODZICÓW

Rada Rodziców jest organem społecznym stanowiącym reprezentację rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola.

1. Zasady tworzenia Rady Rodziców uchwala ogół rodziców dzieci uczęszczających
       do placówki.

2. Rada Rodziców funkcjonuje w oparciu o uchwalony przez siebie regulamin, który
       nie może być sprzeczny ze statutem przedszkola.

3. Członkowie Rady Rodziców wybierani są co roku podczas zebrań grupowych,
       przynajmniej po jednym przedstawicielu z każdej grupy.

4. Rada Rodziców może występować do Rady Pedagogicznej i dyrektora przedszkola
       z wnioskami i opiniami dotyczącymi wszystkich spraw przedszkola.

5. W celu wspierania statutowej działalności przedszkola Rada Rodziców może gromadzić
       fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł.
       Zasady wydatkowania funduszy określa regulamin działalności Rady Rodziców.

Metadane

Źródło informacji:Sylwia Żółtańska